Imieniny: Edyta / Kamila / Cyprian

Małe miasto dużych możliwości

BIP

Ślubowanie pierwszoklasistów SP im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Dzień 10 listopada 2017 w kalendarzu Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych zapisano jako podwójną uroczystość. Jak co roku o tej porze, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, społeczność szkolna obchodziła Święto Szkoły.

W tym radosnym i ważnym dniu do grona uczniów oficjalnie dołączyło dziewiętnaścioro pierwszoklasistów. Gośćmi uroczystości byli: Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Paweł Błaszczyk, kierownik Referatu Oświaty i Wychowania Daniel Mituła oraz rodzice uczniów klasy pierwszej. Dyrektor szkoły Bożena Walczak witając uczniów klasy pierwszej wyraziła nadzieję, że pod opiekuńczymi skrzydłami Orła Białego znajdą oni nie tylko wiedzę i niezbędne w życiu umiejętności, ale przede wszystkim życzliwość, zrozumienie i nowe przyjaźnie, które będą trwały długie lata. Życzyła im jak najlepszych ocen, samych dobrych chwil i doświadczeń, które będą mogli wspominać całe życie. Rodzicom natomiast, by pobyt dzieci w naszej szkole był czasem radości, odkrywania poznawania i nauki. By efekty współpracy przerosły ich oczekiwania i marzenia.

Wielkim przeżyciem dla pierwszoklasistów było powitanie sztandaru. Uczniowie klasy siódmej wierszem przypomnieli wszystkim, czym jest wolność. Następnie po przedstawieniu części artystycznej dzieci z klasy pierwszej przystąpiły do ślubowania. Aktu pasowania na ucznia dokonała dyrektor szkoły Bożena Walczak oraz Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Paweł Błaszczyk. Goście oraz Rada Rodziców obdarowali pierwszoklasistów okolicznościowymi prezentami i pozowali do wspólnej fotografii.

Uroczystość zakończyła się wspólną kawą i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.