Imieniny: Iwona / Michał / Renata

Małe miasto dużych możliwości

BIP

Święto Seniora w Strzegowie

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF
Święto Seniora w Strzegowie

Seniorzy to grupa społeczna coraz bardziej dostrzegana i doceniana przez młodsze pokolenia. Wyrazem pamięci o osobach starszych są m.in. organizowane na ich cześć  spotkania, podczas których można w uroczysty sposób wyrazić  wdzięczność za otrzymywane od nich wskazówki i rady życiowe czy wsparcie w opiece nad wnukami.

Taką właśnie uroczystość z okazji Dnia Seniora zorganizowała w dniu 2 lutego rada sołecka oraz sołtys wsi Strzegowa Renata Nogaj. W tutejszej świetlicy wiejskiej zgromadziło się kilkadziesiąt najstarszych mieszkańców, którym życzenia przekazali Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak, Poseł na Sejm RP Tomasz Ławniczak oraz Starosta Ostrowski Paweł Rajski. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również radny powiatowy Michał Ciupka oraz sołtysi okolicznych miejscowości.

Prezentem dedykowanym seniorom były jasełka wystawione przez dzieci z SP w Gostyczynie oraz mniej oficjalne występy taneczne i kabaretowa etiuda „Kogel-Mogel 4” w zabawny sposób przedstawiająca życie na wsi.

Magdalena Kąpielska