Imieniny: Bogusław / Jagoda / Katarzyna

Małe miasto dużych możliwości

BIP

Święty przyjechał…. wozem strażackim!

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Ciekawe spotkanie mikołajkowe Centrum Kultury oraz Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce przygotowały dla dzieci 2 grudnia br. na Skwerze Czytelnika. Miejsce to stało się areną występów artystycznych – tanecznych i wokalnych – podopiecznych uczęszczających na zajęcia organizowane przez centrum. Dźwięki wyśpiewywanych przez nich kolęd oraz piosenek o tematyce świątecznej wprowadziły zebranych w klimat zaprezentowanego następnie przez Kabaret BZIK programu pt.  „Przyszła pora na Gwiazdora”. Na ten interaktywny program złożyły się wspólne śpiewy, wygłupy z tygryskiem Piko oraz konkurs dla dzieci.

Emocje sięgnęły zenitu, gdy pięknym, czerwonym, bojowym wozem strażackim przyjechał ten najbardziej przez wszystkich wyczekiwany – Święty Mikołaj. Towarzyszyły mu śnieżynki oraz Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak. Specjalnym przyciskiem dokonał on premierowego włączenia światełek na pobliskiej choince, co jak określił stanie się coroczną tradycją wprowadzającą mieszkańców w bożonarodzeniowy nastrój. Mroki ciemności rozświetliły również puszczone w niebo fajerwerki.

Obaj panowie przekazali zebranym życzenia. Burmistrz życzył, by tegoroczne święta wypełnione były miłością, radością i szczęściem, a pod choinką czekały na wszystkich wymarzone upominki, natomiast gość z dalekiej Laponii zdrowia, wszelkiej pomyślności i tego, by nowo wybrane władze dobrze służyły mieszkańcom.

Spotkanie zakończyło się rozdawaniem cukierków i wyjazdem Mikołaja, na którego z pewnością czekają kolejne dzieci…

Magdalena Kąpielska