Imieniny: Wiktoria / Krystyna / Walenty

Małe miasto dużych możliwości

BIP

Dzień seniora w Skalmierzycach

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

24 listopada br. w sali Ochotniczej Straży Pożarnej spotkali się seniorzy z terenu wsi Skalmierzyce, aby uroczyście obchodzić swoje święto.

Impreza była poprzedzona mszą św. sprawowaną przez ks. kan. Sławomira Nowaka. W kazaniu nawiązał on do ogromu doświadczenia, które powinniśmy czerpać od osób starszych- Wasze być może zmarszczone czoło, może zmarszczone ręce, potwierdzają wielką mądrość a także godność tego, jak należy przeżyć życie. Moglibyście stanąć na moim miejscu i każdy z Was mógłby opowiedzieć historię swojego życia, która na pewno byłaby piękna i ciekawa, choć czasami trudna. Może czasami musieliście nieść krzyż, ale to wszystko znieśliście, to wszystko przetrzymaliście i dzisiaj z wiarą stajecie przed ołtarzem.

Organizatorzy, czyli sołtys wsi Ignacy Kasprzak oraz rada sołecka przygotowali dla uczestników poczęstunek, występ zespołu folklorystycznego Ołobok oraz życzenia. Chcę się Państwu nisko pokłonić i podziękować za przekazywane nam, młodszemu pokoleniu, doświadczenie, życiowe wskazówki i rady- powiedział burmistrz Jerzy Łukasz Walczak. Jesteście nieocenieni w swojej dojrzałości i dalekowzroczności, dlatego chcemy czerpać ze skarbnicy Waszej mądrości pełnymi garściami.

Seniorzy udowodnili nie tylko, że potrafią się bawić, uczestnicząc w zabawie tanecznej, ale także, że mają poczucie humoru oraz dystans, śmiejąc się z zabawnego wiersza pt. "Jak ja się czuję" recytowanego przez Edmunda Dębickiego. Uroczystość finansowana była z budżetu sołeckiego Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.

 

Aleksander Liebert