calendar 21 Październik 2019

12 °C

RSS

Biuletyn Informacji Publicznej

24 Czerwiec 2019

II Dyszka Skalmierzycka

W niedzielne popołudnie 23 czerwca Nowe Skalmierzyce przeżywały prawdziwe święto biegaczy. Do rozgrywanego po raz drugi biegu pod nazwą Dyszka Skalmierzycka z cyklu "Powiat Ostrowski Biega" zgłosiło się wielu chętnych- ostatecznie wystartowało 166 osób. Otwarcia widowiska dokonał burmistrz Jerzy Łukasz Walczak.

Biegacze rywalizowali na przebiegającej w północno-wschodniej części gminy trasie na dystansie 10 km. Dodatkowo odbył się 5-kilometrowy marsz nordic walking. Wiele emocji wzbudził także II Maratonik Skalmierzycki, czyli bieg najmłodszych uczestników, którzy startowali na bieżni stadionu. Jest to cykl biegów w siedmiu kategoriach wiekowych.

Wśród kobiet wygrała zawodniczka z Ukrainy - Olga Kazimirowa z czasem 44 m. Wśród mężczyzn najlepszym zawodnikiem był Blahodir Yuriy z czasem 35,14. Wśród mieszkańców gminy najkrótszym czasem mogą pochwalić się Monika Grzegorek ze Śliwnik i Ryszard Płochocki z Nowych Skalmierzyc.

 

            Wyniki rywalizacji:

Kategoria Open – II Dyszka Skalmierzycka

M-ce Nazwisko i imię Klub Kat. Wynik
1. Blahodir Yuriy KS Fabryka Biegania Ostrów
Wielkopolski
M30 35:14,4
2. Przerwa Michał AMS Trofea Sportowe M30 36:07,0
3. Czarnojańczyk Rafał M40 36:18,5

Kategoria Open – Marsz Nordic Walking 5 km

M-ce Nazwisko i imię Miejscowość Wynik
1. Winiarski Hieronim Janków Zaleśny 33:56,8
2. Urbaniak Jan Topola-Osiedle 35:20,5
3. Guzek Jacek Nowy Tomyśl 35:26,8

Szczegółowe wyniki są dostępne na stronie www.chronotex.pl

Organizatorzy oprócz dostarczenia sportowych emocji zapewnili wiele atrakcji piknikowych. Zaangażowali się w to liczni wolontariusze oraz wieś sołecka Gniazdów z sołtysem Pawłem Wojtaszakiem- inicjatorem Dyszki Skalmierzyckiej.

Aleksander Liebert