Imieniny: Marcin / Włodzisław / Piotr

Małe miasto dużych możliwości

BIP

II Dyszka Skalmierzycka

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W niedzielne popołudnie 23 czerwca Nowe Skalmierzyce przeżywały prawdziwe święto biegaczy. Do rozgrywanego po raz drugi biegu pod nazwą Dyszka Skalmierzycka z cyklu "Powiat Ostrowski Biega" zgłosiło się wielu chętnych- ostatecznie wystartowało 166 osób. Otwarcia widowiska dokonał burmistrz Jerzy Łukasz Walczak.

Biegacze rywalizowali na przebiegającej w północno-wschodniej części gminy trasie na dystansie 10 km. Dodatkowo odbył się 5-kilometrowy marsz nordic walking. Wiele emocji wzbudził także II Maratonik Skalmierzycki, czyli bieg najmłodszych uczestników, którzy startowali na bieżni stadionu. Jest to cykl biegów w siedmiu kategoriach wiekowych.

Wśród kobiet wygrała zawodniczka z Ukrainy - Olga Kazimirowa z czasem 44 m. Wśród mężczyzn najlepszym zawodnikiem był Blahodir Yuriy z czasem 35,14. Wśród mieszkańców gminy najkrótszym czasem mogą pochwalić się Monika Grzegorek ze Śliwnik i Ryszard Płochocki z Nowych Skalmierzyc.

 

            Wyniki rywalizacji:

Kategoria Open – II Dyszka Skalmierzycka

M-ce

Nazwisko i imię

Klub

Kat.

Wynik

1.

Blahodir Yuriy

KS Fabryka Biegania Ostrów Wielkopolski

M30

35:14,4

2.

Przerwa Michał

AMS Trofea Sportowe

M30

36:07,0

3.

Czarnojańczyk Rafał

 

M40

36:18,5

Kategoria Open – Marsz Nordic Walking 5 km

M-ce

Nazwisko i imię

Miejscowość

Wynik

1.

Winiarski Hieronim

Janków Zaleśny

33:56,8

2.

Urbaniak Jan

Topola-Osiedle

35:20,5

3.

Guzek Jacek

Nowy Tomyśl

35:26,8

Szczegółowe wyniki są dostępne na stronie www.chronotex.pl

Organizatorzy oprócz dostarczenia sportowych emocji zapewnili wiele atrakcji piknikowych. Zaangażowali się w to liczni wolontariusze oraz wieś sołecka Gniazdów z sołtysem Pawłem Wojtaszakiem- inicjatorem Dyszki Skalmierzyckiej.

 

Aleksander Liebert