Imieniny: Edyta / Kamila / Cyprian

Małe miasto dużych możliwości

BIP

Kolejne środki finansowe na żłobek w Nowych Skalmierzycach

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

21 lutego br. w Poznaniu odbyło się uroczyste podpisanie promesy na środki finansowe na funkcjonowanie i powiększenie o kolejne oddziały Żłobka Gminnego w Nowych Skalmierzycach. Samorząd reprezentowali burmistrz Gminy i Miasta Bożena Budzik oraz kierownik Referatu Oświaty i Wychowania Daniel Mituła, natomiast województwo Wicewojewoda Wielkopolski Marlena Maląg. W spotkaniu udział wzięła również podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Bojanowska.

Dzięki programowi "Maluch+" oraz zmianom przepisów ustawy o opiece nad dziećmi do lat 3 w Gminie i Mieście Nowe Skalmierzyce z dniem 1 maja 2018 roku powstaną dodatkowe miejsca opieki dla dzieci do trzeciego roku życia. Beneficjentami tegorocznego programu jest 16 wielkopolskich gmin, w tym Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce, która otrzymała dofinansowanie w module 1 (na utworzenie 26 nowych miejsc żłobkowych) – 120 000 zł  oraz w module 2 (na funkcjonowanie żłobka) – ponad 100 000 zł.

W ramach wspomnianego projektu Gmina na przełomie ostatnich trzech lat otrzymała z budżetu państwa ponad 1 650 0000 zł. Dzięki tym środkom możemy od roku 2015 spełniać oczekiwania rodziców. Jesteśmy przekonani, że możliwość stworzenia w żłobku dodatkowych 26 miejsc pozwoli zaspokoić zapotrzebowanie na opiekę nad maluchami – powiedziała Bożena Budzik.