Imieniny: Bogusław / Jagoda / Katarzyna

Małe miasto dużych możliwości

BIP

Koncert operetkowy na 100-lecie niepodległości

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości był okazją do zorganizowania przez Chór św. Grzegorza w Nowych Skalmierzycach okolicznościowego koncertu pn. „Najpiękniejsze arie operetkowe”, który poprowadził Jerzy Wojtczak.

Wydarzenie odbywające się 11 listopada w Starym Kinie zgromadziło wielu melomanów, którzy mogli wspólnie z chórem odśpiewać hymn narodowy oraz Rotę a także wysłuchać m.in. pieśni patriotycznych, wiązanki wojskowej, utworów ze światowej sławy operetek – „Księżniczki czardasza”, „Halki”, „Wesołej Wdówki”, „Nabucco” czy musicalu „Skrzypek na dachu”.

Jak podkreślił dyrygent chóru Mariusz Jernalczyk wysoka frekwencja jest dobrą prognozą na przyszłość. Mam nadzieję, że koncert najpiękniejszych arii operowych zapoczątkował cykl tego typu wydarzeń organizowanych przez nasz chór i już w roku przyszłym, w okolicach święta niepodległości, uda się nam zorganizować go ponownie. Przedsięwzięcie było współfinansowane ze środków budżetu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w roku 2018.

Dariusz Smułka