Imieniny: Bogusław / Jagoda / Katarzyna

Małe miasto dużych możliwości

BIP

Mirabelka – kiełkująca historia w Nowych Skalmierzycach

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Centrum Kultury oraz Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta wzięła udział w akcji czytelniczej Mirabelka – kiełkująca historia w ramach oficjalnych obchodów 100-lecia Niepodległości.

Warsztaty na podstawie książki Cezarego Harasimowicza „Mirabelka” odbyły się 13 listopada  br. w siedzibie Centrum Kultury oraz Biblioteki. Uczestniczyły w nich dzieci z IV klasy Szkoły Podstawowej im. bł. ks. J.N. Chrzana w Gostyczynie. Głównym celem akcji było rozbudzenie zainteresowania historią Polski oraz zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z wojną.

Wspólne zajęcia rozpoczęły się głośnym czytaniem oraz rozmową. W dalszej części warsztatów dzieci stworzyły drzewo pamięci wraz z życzeniami dla Polski oraz wykonały z bibuły biało-czerwoną flagę. W podziękowaniu za zaproszenie dziewczynki zaprezentowały choreografię z szarfami do piosenki „Mówię o Tobie dobrze” ze spektaklu „Pisk Białego Orła”. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplom i ustawili się do wspólnej fotografii przed tablicą pamiątkową odsłoniętą z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Michalina Wilczura