Imieniny: Wiktoria / Krystyna / Walenty

Małe miasto dużych możliwości

BIP

Nowy zastępca burmistrza

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Samorząd Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce od 23 listopada br. ma nowego zastępcę burmistrza- została nim Agnieszka Sipka, wieloletni pracownik urzędu, sprawująca od 2011 roku funkcję zastępcy skarbnika. Posiada wyższe wykształcenie ekonomiczne, to absolwentka Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, Wydz. Gospodarki Narodowej, Kierunek Finanse przedsiębiorstw i instytucji samorządowych. Zaufałem jej ze względu na przygotowanie merytoryczne oraz dotychczasowy przebieg kariery zawodowej. Stawiam na ludzi młodych, ambitnych, ale jednocześnie znających dobrze realia samorządu- podkreślił burmistrz Jerzy Łukasz Walczak.

Zastępca burmistrza będzie mieć pod swoją opieką zadania z zakresu oświaty, kultury, sportu rekreacji, pomocy społecznej a także- z racji swojego wykształcenia i wieloletniego doświadczenia- budżet i finanse gminy. Będziemy szukać oszczędności w wydatkach bieżących gminy, w tym w jednostkach oświatowych- podkreśla Anieszka Sipka. Zgodnie z hasłem przewodnim, jakie przyświecało burmistrzowi w kampanii, chcemy stworzyć warunki, aby mieszkańcy mieli realny wpływ na realizowane zadania. W sprawie realizacji dużych projektów planowane są konsultacje społeczne, a te małe, bardzo przyziemne, jednak ułatwiające życie mieszkańcom zadania realizowane będą na bieżąco. Do najważniejszych zadań należy zwiększenie już w 2019 roku środków do dyspozycji sołectw, a w roku 2020 wprowadzenie funduszu sołeckiego oraz budżetu obywatelskiego.

To nie koniec zmian w skalmierzyckim magistracie. W miejsce Agnieszki Sipki powołano Przemysława Pławeckiego, dotychczasowego pracownika referatu Budżetu i Finansów.