Imieniny: Edyta / Kamila / Cyprian

Małe miasto dużych możliwości

BIP

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF
Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów  Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Droszewie

„Pasowania nadszedł czas, będzie uczniem każdy z nas.

Z tej okazji przyrzekamy, że się bardzo postaramy

pilnie świat poznawać, dobry przykład innym dawać…”

 

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów  Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w DroszewieDzień 19 października 2017 roku zapisze się w historii Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Droszewie jako święto pierwszoklasistów i całej społeczności uczniowskiej. Podczas uroczystości, na która przybyli: Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Bożena Budzik, kierownik Referatu Oświaty i Wychowania Daniel Mituła, dyrektor szkoły Lidia Biela, przewodnicząca Rady Rodziców Beata Olejnik oraz rodzice, nauczyciele, koledzy i koleżanki z „O” i klas 2-3, dziewięcioro dzieci złożyło przysięgę na sztandar i zostało pasowanych na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły.Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów  Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Droszewie

Nad przebiegiem uroczystości czuwała Weronika Banaszak z klasy V (przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego), która życząc pierwszakom sukcesów obiecała, że zawsze mogą liczyć na pomoc oraz wsparcie starszych uczniów. Dzieci usłyszały ciepłe słowa również od burmistrz Bożeny Budzik, która życzyła powodzenia, wytrwałości oraz samych radosnych dni w ciągu nauki w droszewskiej szkole. Z kolei dyrektor podkreśliła jak ważną rolę w edukacji i wychowaniu odgrywają rodzice. Życzyła wszystkim wiele cierpliwości oraz radości w poznawaniu i odkrywaniu świata. Po dokonanym przez burmistrz pasowaniu, każdy otrzymał z rąk kierownika Daniela Mituły i dyrektor szkoły Akt Pasowania na Ucznia, pierwszą w życiu legitymację szkolną oraz wiele prezentów od gości i kolegów.

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów  Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w DroszewieWielkie brawa i pochwała należą się wszystkim pierwszakom za ich pierwszy występ przed publicznością. Odważnie przedstawili klasę pierwszą i udowodnili, że mają talent recytatorski, wokalny oraz taneczny. Na scenie pomagały im krasnale z klasy IV- Karolina, Marysia, Wiktoria, Karolina i Jakub, którzy zapewnili, że zawsze znajdą sposób na zmartwienia, służą radą i „trzymają kciuki za każdego”. Mali artyści pamiętali w tym dniu również o swoich rodzicach, posyłając im ze sceny buziaki i podziękowania za to, że mogą być uczniami. Wielkie brawa, radość i występ na bis świadczą, że nowi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Droszewie znakomicie sprawdzili się w roli aktorów.

Na zakończenie uroczystości czekała na wszystkich słodka niespodzianka w klasie- Planeta Odkrywców klasy 1 zamieniła się w pachnącą, kolorową i smaczną kawiarenkę.