Imieniny: Bogusław / Jagoda / Katarzyna

Małe miasto dużych możliwości

BIP

Tytuł „Samorządowego Lidera Edukacji” dla Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

12 października w Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie odbyła się VI edycja Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji”. To właśnie ten zaszczytny tytuł za bogatą działalność w dziedzinie oświaty przyznano Gminie i Miastu Nowe Skalmierzyce, którą na uroczystej gali reprezentowali burmistrz Bożena Budzik oraz kierownik Referatu Oświaty i Wychowania Daniel Mituła.

Gminę doceniono m.in. za nowoczesne, efektywne, innowacyjne i wartościowe społecznie działania w dziedzinie lokalnej polityki edukacyjnej i zarządzania oświatą. Uznano, że jako jednostka samorządu terytorialnego w sposób szczególny dba o rozwój szkolnictwa na swoim terenie, wyróżnia się pod względem inwestycji w oświatę i jej infrastrukturę.

W ocenie Komisji Certyfikacyjnej możemy przeczytać, że polityka oświatowa odgrywa w Gminie i Mieście Nowe Skalmierzyce rolę kluczową i jest jednym z fundamentów w całościowym systemie zarządzania publicznego certyfikowaną jednostką. Stwierdziła ona również, iż realizowane projekty i podejmowane przedsięwzięcia edukacyjne pozytywnie wyróżniają Gminę i Miasto Nowe Skalmierzyce na tle innych gmin o porównywalnej wielkości i potencjale. Gminna oświata jest rozwijana z wizją – w sposób, który przyniesie trwałe i długookresowe rezultaty. Całościową ocenę komisji prezentujemy poniżej.

Załącznik: