Imieniny: Bernard / Krzysztof / Sabina

Małe miasto dużych możliwości

BIP

XVIII Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej „Radosne nutki”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Myślą przewodnią Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Radosne nutki”, którego osiemnasta edycja odbyła się 25 kwietnia br. w Starym Kinie w Nowych Skalmierzycach, jest sentencja Arystotelesa: muzyka otwiera serca i łagodzi obyczaje. Hasło towarzyszy imprezie od samego początku, czyli od 2001 roku. Ich organizatorką jest Danuta Woźniak – nauczycielka Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach oraz jedna z autorek tego projektu, we współpracy z nauczycielami oraz Referatem Kultury, Sportu i Promocji. Honorowy patronat nad festiwalem objęli Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak oraz Międzyszkolny Ośrodek Animatorów Kultury.

Finaliści zgłoszeni do udziału w konkursie zostali wytypowani w drodze eliminacji wewnątrzszkolnych. Zadaniem młodych solistów było wykonanie piosenki o pogodnym charakterze, dopasowanej formą i treścią do wieku uczestników. Duża ilość zgłoszonych wokalistów świadczy o wciąż niesłabnącym zainteresowaniu festiwalem w gminie. Jego celem jest rozwijanie uzdolnień muzycznych dzieci, rozbudzanie ich aktywności twórczej oraz odkrywanie młodych talentów.

W tegorocznej edycji wzięło udział czterdziestu artystów w dwóch kategoriach wiekowych. Jury w składzie: przewodniczący - Mariusz Jernalczyk, członkowie: Magdalena Zielezińska-Wypiorczyk i Henryk Jamroziak oceniało dobór repertuaru, wykonanie, stopień trudności, ogólny wyraz artystyczny i estetyczny. Utwory zaprezentowane przez uczniów oraz grupy wokalne cechował bardzo wysoki poziom. Werdykt przedstawia się następująco:

  • W kategorii wiekowej klas I-III:

I miejsce - Lena Mituła ze SP im. Jana Pawła II w Ociążu,

II miejsce – Aleksandra Szczepaniak ze SP im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach,

III miejsce – Antonina Hinz ze SP im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach;

  • W kategorii wiekowej klas IV- VII:

I miejsce – Martyna Balcerzak ze SP im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach,

II miejsce – Alicja Długiewicz ze SP im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych,

III miejsce – Zofia Marciniak ze SP im. Jana Pawła II w Ociążu.

Jury przyznało także wyróżnienia w obu kategoriach wiekowych dla: Bartosza Kozłowskiego ze SP im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach, Karoliny Banasiak ze SP im. Marii Konopnickiej w Droszewie, Weroniki Barczak ze SP im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach, Gabrieli Walczak ze SP im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach oraz zespołów wokalnych w składzie : Igor Stempniak i Rafał Kostera ze SP im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach; Zofia Olejnik, Nikola Rubas, Julia Błaszczyk, Marta Frankiewicz ze SP im. Marii Konopnickiej w Droszewie; Aleksandra Kowal i Klaudia Lewicka ze SP im. Janusza Korczaka w Kotowiecku.

Laureaci konkursu otrzymali karty prezentowe i nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy słodkie upominki. W trakcie obrad jury widownia obejrzała program artystyczny w wykonaniu kabaretu Bzik. Gośćmi festiwalu byli zastępca burmistrza Agnieszka Sipka i wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach Piotr Stencel. Impreza została sfinansowana z budżetu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.

Serdecznie dziękuję uczestnikom i sympatykom przedsięwzięcia za udział, nauczycielom za trud włożony w przygotowanie uczniów oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania festiwalu. Szczególne słowa wdzięczności kieruję do Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce pana Jerzego Łukasza Walczaka – za objęcie honorowego patronatu i wsparcie finansowe. Dziękuję za doskonałą obsługę techniczną imprezy, którą zapewnił Referat Kultury, Sportu i Promocji Gminy. Artystom gratuluję wspaniałych występów i zachęcam do udziału w kolejnych edycjach konkursu ­­­– podkreśla organizatorka.

                                     Danuta Woźniak

fot. Dariusz Smułka