Imieniny: Andrzej / Henryk / Mariusz

Małe miasto dużych możliwości

BIP

Informacje dla organizacji pozarządowych

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Spotkanie z organizacjami pozarządowymi 14.01.2019 - prezentacja

Prezentacja ze spotkania z organizacjami pozarządowymi 14.01.2019
Otwarty konkurs ofert 2019 - zaktualizowany harmonogram i kosztorys realizacji zadania publicznego

Zaktualizowany harmonogram i kosztorys realizacji zadania publicznegoDofinansowanie dla klubów sportowych

Małe i średnie kluby sportowe, które działają min. 3 lata, a ich działalność adresowana jest do dzieci i młodzieży do ukończenia 18 roku życia mogą ubiegać się o dotację w ramach Rządowego Programu Klub – edycja 2019.

Kwota dofinansowania wynosi:

  • 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych,
  • 15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych.

Szczegóły: https://msit.gov.pl/pl/aktualnosci/7944,Ruszyl-nabor-wnioskow-do-Rzadowego-Programu-KLUB-edycja-2019.html


przejdź na stronę --> niw.gov.pl  


Szanowni Państwo!

W dniu 26 listopada 2018 r. Prezydent RP podpisał ustawę z dnia 9 listopada 2018 r. o kołach gospodyń wiejskich, którą opublikowano w Dzienniku Ustaw 28 listopada 2018 r. (Dz. U. poz. 2212, http://dziennikustaw.gov.pl/du/2018/2212/1). Oznacza to, że od 29 listopada 2018 r. ustawa obowiązuje. Ustawa ma na celu nadanie osobowości prawnej kołom gospodyń wiejskich, zapewnienie możliwości szybkiej ich rejestracji oraz wsparcie ich działalności na rzecz rozwoju przedsiębiorczości na terenach wiejskich oraz kultywowania folkloru i polskiej bogatej tradycj

Na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (www.arimr.gov.pl) opublikowano informacje oraz dokumenty niezbędne do rejestracji KGW i do ubiegania się o pomoc.

Informacje o nowych zasadach rejestracji KGW oraz pomoc w przygotowaniu dokumentów można także uzyskać w Biurze Powiatowym Wielkopolskiej Izby Rolniczej (ul. Wrocławska 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski)

Wielkopolska Izba Rolnicza


Pomoc lokalnym Kołom Gospodyń Wiejskich w zgłoszeniu w Powiatowym Biurze Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Strona www.kobietygospodarnewyjatkowe.pl zawiera wszystkie informacje, m.in. zgłoszenie, wnioski, kontakty do Pełnomocników ds. KGW w Powiatowych Biurach ARiMR.

list pana Premiera Mateusza Morawieckiego

rejestracja KGW - krok po kroku


Poniżej zamieszczamy dokumenty przydatne przy tworzeniu Kół Gospodyń Wiejskich.

Ważne: tylko pierwsze zarejestrowane we wsi koło KGW otrzyma dotacje do 5 tys. zł.

Skrócona instrukcja rejestracji nowego KGW:
1. co najmniej 10 osób /założyciele/ może utworzyć Koło Gospodyń Wiejskich /KGW/.
2. założyciele wybierają sposród siebie komitet założycielski /trzy osoby/.
3. założyciele przyjmują statut. Najwygodniej wykorzystać statut wzorcowy.
4. komitet założycielski składa do właściwego miejscowo kierownika powiatowego biura ARiMR wniosek na formularzu o wpis KGW ze statutem lub oświadczeniem o przyjęciu statutu wzorcowego.
5. walne zebranie KGW wybiera zarząd.
6. walne zebranie podejmuje uchwałę o prowadzeniu uproszczonej ewidencji przychodów i kosztów.

Więcej informacji w załączeniu.

Zachęcamy do tworzenia kół KGW.

                 
 
Załączniki

informacje_podstawowe_krok_po_kroku.pdf

fragmenty_ustawy.pdf

oswiadczenie_o_przyjeciu_statutu_wzorcowego.pdf

wzorcowy_statut_kgw.pdf

uchwala_zebrania_kola_kgw_w_sprawie_wyboru_skladu_zarzadu_kola.pdf

uchwala_zebrania_kola_kgw_w_sprawie_wyboru_skladu_zarzadu_kola_2.pdf

uchwala_zalozycieli_kgw_w_sprawie_wyboru_komitetu_zalozycielskiego.pdf
Stypendia sportowe Funduszu Natalii Partyki – IV edycja wystartowała

 

Fundusz Natalii Partyki w partnerstwie z siecią sklepów Biedronka uruchomił IV edycję programu stypendialnego dla młodych zdolnych sportowców borykających się
z trudnościami w rozwoju kariery. To wyjątkowy program, który wspiera młodych, utalentowanych ludzi, szukających dofinansowania swojego rozwoju sportowego. Każde stypendium w ramach funduszu to 10 000 zł. na realizację jasno sprecyzowanych celów sportowych.

Natalia Partyka - czterokrotna mistrzyni paraolimpijska, trzykrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich, medalista mistrzostw Europy, wielokrotna reprezentantka Polski w tenisie stołowym - utworzyła fundusz stypendialny, który od trzech lat, dzięki partnerstwu z siecią Biedronka, przyznaje stypendia dla zdolnych sportowców.

 

W związku z tym, że w tenisa stołowego gram długo, wiem, z czym wiąże się kariera sportowca. To mnóstwo przeszkód i wyrzeczeń. W czasie swojej kariery spotkałam wiele bardzo życzliwych mi osób, które w różny sposób mi pomagały. Cieszę się, że mój Fundusz pełni podobną rolę dla wielu młodych talentów. – mówi Natalia Partyka.

 

W trzech dotychczasowych edycjach Konkursu stypendia zdobyło 33 sportowców. W III edycji do grona stypendystów dołączyli między innymi Oskar Kwiatkowski, utalentowany snowboardzista i Łukasz Niedziałek – utytułowany młody chodziarz. Dominik Bury – wielokrotny medalista w biegach narciarskich otrzymał wsparcie Funduszu aż dwa razy. Stypendystami Funduszu zbyli również Bartosz Tyszkowski – zdobywca srebrnego medalu w pchnięciu kulą podczas Igrzysk Paraolimpijskich w RIO oraz Maria Andrejczyk, która z sukcesem zakończyła udział w olimpiadzie w Brazylii, zajmując czwartą pozycję w konkursie rzutu oszczepem.

 

Kto może dostać stypendium z Funduszu Stypendialnego Natalii Partyki?

Sportowcy w wieku od 17 do 22 lat, którzy osiągają wysokie wyniki w sporcie na poziomie klasy sportowej odpowiedniej do ich kategorii wiekowej, w dyscyplinach indywidualnych lub grach zespołowych, w dyscyplinach olimpijskich lub paraolimpijskich.

Stypendium otrzymają kandydaci, którzy z różnych przyczyn mają problemy z rozwojem kariery, ale jednocześnie mają sprecyzowane cele sportowe.

Stypendia w wysokości 1000 zł miesięcznie będą wypłacane przez 10 miesięcy. Kandydaci, prócz wypełnionego formularza zgłoszeniowego, muszą przesłać także krótką prezentację wideo. Wnioski stypendialne należy składać do 14 grudnia 2018 r.

Szczegółowe zasady przyznawania stypendiów dostępne są na stronie www.fundusznataliipartyki.pl.

***

 

Kontakt: Małgorzata Stradomska-Kalinka

e-mail: stypendium@fundusznataliipartyki.pl

tel: 22 825 70 22

www.fundusznataliipartyki.pl


informacja prasowa w wersji .doc


1. Spotkanie informacyjne ws. programów FIO i PROO - 05.12.2018, godz. 10:00-12:00

Spotkanie z udziałem przedstawiciela Narodowego Instytutu Wolności, w trakcie którego zostaną zaprezentowane szczegóły dot. programów FIO i PROO. Szczegóły oraz zapisy: https://inkubator.kalisz.pl/2018/11/28/program-fundusz-inicjatyw-obywatelskich-fio-spotkanie-informacyjne-5-grudnia-2018-r/

2. Szkolenie dot. zakładania organizacji pozarządowych oraz podstaw projektowych - 10.12.2018, godz. 16:00-19:00

Szkolenie dedykowane osobom planującym założyć działalność oraz młodym organizacjom pozarządowym. Szczegóły i zapisy: https://inkubator.kalisz.pl/2018/11/28/szkolenie-jak-zalozyc-organizacje-pozarzadowa-i-realizowac-pierwsze-projekty-5-grudnia-2018-r/

3. Grupowe doradztwo księgowe - 11.12.2018, godz. 11:30-16:00.

Doradztwo dedykowane osobom specjalizującym się w księgowości dla NGO. Szczegółowy zakres oraz zapisy na spotkanie dostępne na stronie internetowej Inkubatora: https://inkubator.kalisz.pl/2018/11/28/doradztwo-grupowe-dot-wybranych-zagadnien-ksiegowosci-11-grudnia-2018-r/

Spotkania odbywają się w ramach dofinansowania ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich