Published on Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce (https://noweskalmierzyce.pl)

Strona główna > Kolejne wiaty przystankowe dla mieszkańców

Kolejne wiaty przystankowe
06 Lipiec 2015

Kolejne wiaty przystankowe dla mieszkańców

W maju br. zakończono instalację kolejnych 15 nowoczesnych wiat przystankowych w gminie Nowe Skalmierzyce. Wykonano je z profili stalowych, ściany wypełniono szkłem hartowanym, a podłoże wyłożono kostką brukową. W każdym zamontowano drewnianą ławeczkę dla pasażerów.

Kolejne wiaty przystankowe [1]Nowe przystanki stanęły w dziewięciu miejscowościach: Fabianowie, Mącznikach, Droszewie, Gałązkach Wielkich, Osieku, Ociążu, Żakowicach, dwa w Strzegowie, po trzy w Biskupicach Ołobocznych i Lezionie.

Inwestycja kosztowała samorząd Nowych Skalmierzyc 95 tysięcy złotych. Jest to kontynuacja inwestycji realizowanej w roku ubiegłym, kiedy to mieszkańcy wzbogacili się o 14 przystanków. W przyszłym roku będzie realizowany ostatni etap ich wymiany w gminie. 

Pozostałe aktualności [2]

Source URL: https://noweskalmierzyce.pl/pl/news/kolejne-wiaty-przystankowe-dla-mieszkancow

Links:
[1] https://noweskalmierzyce.pl/sites/default/files/zdjecia/img_5506.jpg
[2] https://noweskalmierzyce.pl/aktualnosci