18 Grudzień 2019

Bezcenny podarunek na święta

Osiemdziesiąta trzecia od czasu reaktywacji Klubu Honorowych Dawców Krwi w Nowych Skalmierzycach, a piąta w tym roku akcja przeprowadzona została wspólnymi siłami klubu oraz pracowników Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu.

Przedświąteczne przedsięwzięcie spotkało się z odzewem 56 osób, spośród których krew mogło oddać 48. Siedemnaście z nich stanowiły kobiety, był też jeden nowicjusz.  W historii naszych poborów nie było chyba takiego, żeby do naszego czerwonokrzyskiego grona nie dołączyła kolejna osoba – cieszył się prezes klubu Henryk Olejnik. To znak, że chętnych do oddawania krwi nie zabraknie nigdy.

Po akcji, która zaowocowała zbiórką 21,600 l krwi,  odbyło się spotkanie opłatkowe w gronie członków klubu, które upłynęło w atmosferze składania życzeń oraz dzielenia się opłatkiem. Cztery osoby: Justyna Krawczyk, Marek Kierzkowski, Marcin Sipka oraz Dawid Juszczak zostali wyróżnieni Odznaką Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi III stopnia, którą wręczył im przewodniczący Rejonowej Rady HDK w Ostrowie Wlkp. Lucjan Ziemiański.

Był to również czas wyborów. Szóstą już kadencję prezesurę sprawować będzie Henryk Olejnik, jego zastępcą jest Piotr Wachna, sekretarzem Jerzy Czempiński, a członkiem – Mariusz Czaja.

 Magdalena Kąpielska