calendar 24 Maj 2024

RSS

Biuletyn Informacji Publicznej

Flaga Unii Ewuropejskiej

Unia Europejska

Dofinansowania
z budżetu państwa

Grafika dekoracyjna przedstawiająca wygląd budynku będącego urzędem

Projekty

Projekt “Otwórz się na pomoc: Uzależnienie od alkoholu” to druga część interaktywnego filmu poświęconego profilaktyce uzależnień. Scenariusz filmu jest realizowany we współpracy z terapeutką i psychologiem - Mają Pisarek.

Projekt składa się z dwóch części. Pierwszą z nich jest 5-7 minutowy grywalny oraz interaktywny film poświęcony uzależnieniu młodzieży od alkoholu. Widzowie projektu pokierują w nim losem nastolatka wkraczającego w pełnoletność (tym razem aż 4 warianty do wyboru)

Dorastający bohater będzie musiał zmierzyć się z własnymi słabościami oraz rodzinnym problemem alkoholowym.

Użytkownik projektu w trakcie filmu będzie musiał dokonać szeregu akcji. Podjęte przez niego decyzje wpłyną na ciąg zdarzeń. Zadaniem widzów jest podejmowanie takich decyzji, które nie skierują bohatera w kierunku nałogu. A tych na drodze brakować nie będzie. Próba zaimponowania rówieśnikom, okres buntu, problemy w domu. To tylko niektóre z przeszkód, które staną na drodze naszego bohatera.

Druga część projektu pt. ”Posłuchaj historii” to miejsce wymiany doświadczeń. Dostępne są w nim prawdziwe historie opowiedziane przez rodziców nastolatków, mających problem z
uzależnieniem od alkoholu. Każda historia zostanie skomentowana oraz rozwinięta przez terapeutkę Maję Pisarek.

https://wielkopolskie.naszemiasto.pl/nowe-skalmierzyce-otworz-sie-na-pomoc-alkohol/re


Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce przyłączyła się do projektu ,,Otwórz się na pomoc” - interaktywnego projektu o zdrowiu psychicznym i uzależnieniach.

W trosce o zdrowie psychiczne i bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, zwłaszcza w tym trudnym dla wszystkich czasie, chcielibyśmy zaproponować wsparcie i pomoc młodym ludziom i ich rodzicom w ramach projektu „Otwórz się na pomoc”, w którym uczestniczy Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce.

Pod podanym poniżej linkiem znajduje się pięć prawdziwych historii opowiedzianych przez rodziców, opatrzonych komentarzem specjalisty. Ich tematyka jest bardzo aktualna i nawiązuje do sytuacji pandemicznej na świecie oraz problemów, z którymi się spotykamy.

Dodatkową atrakcją jest gra interaktywna ,,W sieci”, skierowana do dzieci i młodzieży, w której to widz decyduje o fabule filmu.

Przekazujemy Państwu także Poradnik dotyczący zdrowia psychicznego, uzależnień oraz wskazujący miejsca, gdzie można znaleźć pomoc.  --> Pobierz poradnik tutaj

Zapraszamy do zapoznania się z projektem.

https://wielkopolskie.naszemiasto.pl/gmina-i-miasto-nowe-skielmierzyce-otworz-sie-na-pomoc/re