07 Maj 2020

Komunikat ws. funkcjonowania Referatu Rejestracji Pojazdów

Komunikat z dnia 7 maja  2020 dotyczący obsługi klientów Wydziału Spraw Społecznych – Referatu Rejestracji Pojazdów w Ostrowie Wielkopolskim w filii Nowe Skalmierzyce

1. Mając na uwadze umożliwienie jak największej liczbie osób skorzystanie z usług Referatu, wprowadzone zostaje ograniczenie co do ilości załatwianych spraw przez jedną osobę. Podczas jednej wizyty można zrealizować jedną sprawę przy jednym stanowisku. Realizacja kolejnej sprawy wymaga ponownego ustawienia się w kolejce.

Wyjątkiem są sprawy dotyczące:

a)  zgłoszenia zbycia pojazdu/nabycia pojazdu oraz

b)  zgłoszenia zbycia pojazdu/rejestracji pojazdu,

    które mogą być wykonane w tym samym czasie (podczas jednej wizyty).

2. Szanując Państwa czas, w celu ograniczenia do minimum czasu obsługi prosimy o przygotowanie kompletu oryginalnych dokumentów koniecznych do wykonania danej operacji.

3. Płatności:

a)   kartą płatniczą (prowizja 2 zł)

b)   przelewem - okazanie dokumentu przelewu na: Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim, nr konta: 78 8431 0008 0013 1632 2001 0001.

W tytule przelewu należy wpisać nr rejestracyjny pojazdu lub nr VIN.

4. W celu ograniczenia wizyt w Referacie, zachęcamy do zgłaszania zbycia/nabycia pojazdu przez stronę www.gov.pl.

Zawiadomienie o zbyciu/nabyciu pojazdu można również przesłać pocztą tradycyjną na adres starostwa wraz z załączoną kopią umowy kupna – sprzedaży.

5. Wszelkie informacje dotyczące dokumentów i opłat związanych z rejestracją pojazdów znajdą Państwo na stronie Powiatu Ostrowskiego, w zakładkach: jak załatwić sprawę/wydział spraw społecznych/referat rejestracji pojazdów:

https://bip.powiat-ostrowski.pl/folder-3834.html

Godziny przyjmowania interesantów w Referacie Rejestracji Pojazdów (ostatni klient podchodzi do stanowiska 20 minut przed zakończeniem obsługi)

poniedziałek: 8.00 - 16.00

wtorek - piątek: 8.00 - 15.00

1-szy wtorek miesiąca 8.00-12.00

Powyższe regulacje obowiązują od 11 maja 2020 roku do ich zmiany lub odwołania.