Grafika dekoracyjna przedstawiająca wygląd budynku będącego urzędem

03 Styczeń 2020

Z aplikacją BLISKO blisko wielu różnych spraw

Mieszkańcy Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce posiadający smartfony mogą już korzystać z uruchomionej przez urząd aplikacji BLISKO. Dzięki pobraniu tego oprogramowania na swój telefon i wprowadzeniu nazwy miejscowości, w której się mieszka można na bieżąco otrzymywać ważne powiadomienia lub ciekawe informacje z okolicy.

To przede wszystkim materiały publikowane na stronie internetowej skalmierzyckiego magistratu, a wśród nich aktualności, wydarzenia, informacje i komunikaty. Ponadto to również alarmy i ostrzeżenia o wszelkiego typu utrudnieniach np. w ruchu czy zagrożeniach związanych z niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi.

Dzięki aplikacji można też śledzić poziom czystości powietrza w Wielkopolsce, otrzymywać informacje o wyłączeniach prądu czy z systemu Child Alert służącego poszukiwaniu zaginionych dzieci.

Bardzo ciekawy jest też moduł dodatkowy – „Gospodarka odpadami”, który przypomina o wywozie śmieci. Wpisując swoją miejscowość aplikacja wyświetla harmonogram wywozu odpadów komunalnych, jak również w przypadku wątpliwości podpowiada jak je prawidłowo segregować.

Aplikacja BLISKO jest dla użytkowników bezpłatna.

Magdalena Kąpielska