Imieniny: Bogusław / Jagoda / Katarzyna

Małe miasto dużych możliwości

BIP

Zawady

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Jeszcze w tym roku Gmina Nowe Skalmierzyce zyska nowy teren rekreacyjny, położony w spokojnej okolicy wśród lasów oraz pól uprawnych. Mowa o tzw. Zawadach zlokalizowanych w Śliwnikach. Jest to miejsce chętnie odwiedzane przez mieszkańców oraz turystów rowerowych – przebiegają tutaj dwa szlaki turystyczne. Dotychczas brakowało jednak infrastruktury typowo wypoczynkowej, ale niedługo i to ma się zmienić.

W sobotę 12 marca br. na wspomnianym terenie zorganizowano sadzenie drzew oraz krzewów. Spotkali się mieszkańcy wsi oraz przedstawiciele gminnych władz samorządowych. Jeszcze do niedawna prowadzone były prace przygotowawcze – oczyszczanie stawu oraz przyległego terenu, regulacja skarp, rowów i obsianie ziemi trawą. W planach są jeszcze kolejne nasadzenia, wykonanie altan, grilla oraz ławeczek.

Dzięki inwestycji Śliwniki mogą stać się atrakcyjną bazą rekreacyjną nie tylko dla gminy, ale także regionu. Oprócz samych Zawad znajduje się tutaj klub jeździecki, funkcjonujący w parku krajobrazowym przy śliwnickim zabytkowym pałacu Niemojowskich oraz boisko do gry w Polo nazwane „The Ivy Club”.