calendar 28 November 2023

RSS

Biuletyn Informacji Publicznej

Flaga Unii Ewuropejskiej

Unia Europejska

Dofinansowania
z budżetu państwa

Grafika dekoracyjna przedstawiająca wygląd budynku będącego urzędem

19 March 2019

Arleta i Zbigniew Nowaccy z Ociąża uhonorowani statuetką Siewcy Roku 2018

Kolejni rolnicy z terenu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce znaleźli się w gronie nagrodzonych w prestiżowym konkursie Wielkopolski Rolnik Roku, zorganizowanym przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Tegoroczna gala, w której udział wzięło blisko 2 tys. osób odbyła się 17 marca już w Sali Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich. Uhonorowani na niej zostali trudniący się hodowlą róż i tulipanów Arleta i Zbigniew Nowaccy z Ociąża, którym najwyższą nagrodę, czyli jedną z dziewięciu statuetek Siewcy Roku 2018 wręczyli prof. dr hab. Mikołaj Knaflewski oraz Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Wielkopolski Rolnik Roku to przedsięwzięcie z blisko dwudziestoletnią tradycją.  W swoich założeniach ma ono promować najbardziej przedsiębiorczych rolników, którzy dostosowywują warsztat pracy do nowych realiów gospodarowania. Konkurs ma również służyć poprawie wizerunku wielkopolskiego rolnictwa w tworzeniu konkurencji dla analogicznych produktów pochodzących z importu, a wreszcie również przybliżyć społeczeństwu atuty wielkopolskiego rolnictwa w dziedzinie produktów wysokiej jakości, rolniczych surowców żywnościowych i żywności oraz stanowić jeden z istotnych atutów regionu. W ciągu 18 edycji w konkursie uczestniczyło 1100 rolników, a statuetkę Siewcy przyznano 175 z nich – producentom roślinnym i zwierzęcym, producentom ogrodniczym oraz osobom zajmującym się innymi dziedzinami działalności rolniczej jak np. wikliniarstwo czy zielarstwo.

 Podczas tegorocznej uroczystości laureatom z Ociąża towarzyszyła nie tylko najbliższa rodzina, ale również Starosta Ostrowski Paweł Rajski oraz Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak, który przekazał na ich ręce kwiaty oraz okolicznościowy list. Gratuluję olbrzymiej pracowitości, wytrwałości oraz pokory, które na co dzień przekładają się na sukces ekonomiczny Państwa przedsiębiorstwa ogrodniczego, dziś zaś zaowocowały dostrzeżeniem i docenieniem przez szanowne gremium kapituły konkursu, a więc również spełnieniem o wymiarze dla Państwa  bardziej osobistym – można wyczytać z treści  zawartych w nim powinszowań. 

tekst: Magdalena Kąpielska

foto: Janusz Grzesiak