26 Wrzesień 2019

Konsultacje z młodzieżą

25 września na Stadionie M-G w Nowych Skalmierzycach odbyły się konsultacje ws. przebudowy skateparku znajdującego się w parku miejskim. Organizatorem spotkania był gminny samorząd, jednak wszystko zaczęło się od internetowej akcji zainicjowanej przez młodzież, która od dłuższego czasu sygnalizowała problemy z tym miejscem. Jestem pod ogromnym wrażeniem zaangażowania, pomysłów, chęci zmiany swojego najbliższego otoczenia na lepsze oraz pasji naszej młodzieży. Budujące jest takie zainteresowanie tym spotkaniem za co serdecznie dziękuję- podkreśla burmistrz Jerzy Łukasz Walczak. Pokazaliście, że zależy Wam na wspólnej przestrzeni i potraficie walczyć o swoje. Będziemy starali się, aby ten projekt w przyszłym roku zrealizować.

W spotkaniu uczestniczyła zastępca burmistrza Agnieszka Sipka, która wraz z gminnymi urzędnikami oraz fachowcami z firmy Techramps wsłuchiwała się w potrzeby tłumnie przybyłych przedstawicieli młodego pokolenia mieszkańców: spotkanie było bardzo owocne- dzięki niemu poznaliśmy oczekiwania młodzieży. Młodzi miłośnicy jazdy na hulajnogach przekazali nam wiele nowych i ciekawych informacji, niezbędnych do budowy bezpiecznego obiektu na miarę potrzeb. Kiedy poznamy kosztorys na tą inwestycję, pochylimy się nad montażem finansowym i dołożymy wszelkich starań, aby nowy skatepark funkcjonował już w 2020 roku.

Efektem przeprowadzonych konsultacji ma być przygotowana koncepcja oraz kosztorys przebudowy skateparku, która ma sprostać oczekiwaniom użytkowników.

Aleksander Liebert