calendar 23 April 2024

RSS

Biuletyn Informacji Publicznej

Flaga Unii Ewuropejskiej

Unia Europejska

Dofinansowania
z budżetu państwa

Grafika dekoracyjna przedstawiająca wygląd budynku będącego urzędem

29 Kwiecień 2022

96. akcja poboru krwi w Nowych Skalmierzycach z odznaczeniami

23 kwietnia odbyła się 96. akcja poboru krwi, którą nowoskalmierzycki klub HDK tym razem zorganizował na tyłach miejskiego stadionu. Z powodu tymczasowej niedostępności hali sportowej kwietniowy pobór przeprowadziliśmy z udziałem specjalnego autobusu, który ustawiliśmy w okolicach harcówki. Harcerze ze Szczepu „Granica” im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach nie tylko użyczyli nam miejsca, ale i pomogli w organizacji przedsięwzięcia, za co z serca im dziękuję! – skomentował prezes Henryk Olejnik.

Początkowo chęć podzielenia się życiodajnym lekiem wyraziło 50 osób, a po przeprowadzonych przez kaliskie RCKiK badaniach krew oddało 40 z nich (w tym 11 kobiet i 1 osoba po raz pierwszy). Kilka godzin poboru powiększyło dorobek nowoskalmierzyckiego klubu o kolejne 18 litrów. Dzięki licznym sponsorom, których z akcji na akcję jest coraz więcej krwiodawcy otrzymali upominki, m.in. koszulki. Nagroda główna – rower – powędrowała tym razem do mieszkanki Nowych Skalmierzyc.

Przedsięwzięcie było także okazją do wyróżnień. Jan Bednarek i Tomasz Mocek z rąk prezesa odebrali odznaczenia I stopnia Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi po 18 litrach oddanej krwi. Gratulujemy!

Kolejny pobór krwi zaplanowany jest na 18 czerwca.

Dariusz Smułka