calendar 22 Lipiec 2024

RSS

Biuletyn Informacji Publicznej

Flaga Unii Ewuropejskiej

Unia Europejska

Dofinansowania
z budżetu państwa

Grafika dekoracyjna przedstawiająca wygląd budynku będącego urzędem

04 Lipiec 2024

Drzwi otwarte na kulturę

W trzecim dniu 28. Dni Nowych Skalmierzyc otworzyły się drzwi Centrum Aktywności Społecznej Kolejarz, które zostało oficjalnie oddane do użytku naszej społeczności. Podczas wydarzenia pn. „Drzwi otwarte na kulturę” można było zwiedzać cały budynek.

Inaugurującą atrakcją był seans filmowy dla dzieci z darmowym popcornem. Bajka o sprytnym kocie i jego szajce przyciągnęła wielu małych wielbicieli kina. Na swoje pierwsze zwiedzanie zaprosiła powstała we współpracy z Centrum Nauki Kopernik SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, gdzie wiedzę zdobywa się poprzez samodzielne poszukiwanie i eksperymentowanie. Podczas drzwi otwartych można było zrobić sobie zdjęcie w fotobudce 360, a Centrum Kultury udostępniło wszystkie swoje pracownie i sale, w których odbywały się warsztaty artystyczne m.in. plastyczne, teatralne, taneczne, sensoryczne, muzyczne, wokalne. Dla najmłodszych przygotowano animacje, gry, zabawy i tatuaże oraz „Harce z harcówką”, które poprowadzili harcerze. Dla odwiedzających dostępna była również ekspozycja muzealna – Archeologia Skalmierzycka, która jest początkiem tworzącej się Izby Pamięci Ziemi Skalmierzyckiej.

Podczas wydarzenia nie mogło zabraknąć części muzycznej zapoczątkowanej przez koncert Miejsko-Gminnej Orkiestry Dętej przy OSP Skalmierzyce, która wystąpiła przed nowymi murami CAS-u. Kolejnym koncertowym punktem był recital „Akustycznie przy kawie”, a na zakończenie wystąpił zespół Woobee Doobee & Przebojowe Kobiety.

To było piękne zapoczątkowanie działalności nowopowstałego, nowoczesnego budynku Centrum Aktywności Społecznej „Kolejarz” – miejsca integracji społecznej i kulturalnej – gdzie mieścić się będą: Biblioteka Publiczna, Centrum Kultury wraz z SOWĄ, sala widowiskowa Stare Kino, Izba Pamięci oraz w najbliższej przyszłości Dzienny Dom Pobytu Seniora. Zapraszamy do odwiedzin!

Michalina Wilczura

fot. Maciej Siwiński