calendar 19 Wrzesień 2021

12 °C

RSS

Biuletyn Informacji Publicznej

Flaga Unii Ewuropejskiej

Unia Europejska

Grafika dekoracyjna przedstawiająca wygląd budynku będącego urzędem

Dzień Kobiet w rytmie największych przebojów Czerwonych Gitar
13 Marzec 2017

Dzień Kobiet w rytmie największych przebojów Czerwonych Gitar

Dzień Kobiet w rytmie największych przebojów Czerwonych GitarTegoroczne Święto Kobiet zorganizowane dla pań z terenu gminy i miasta Nowe Skalmierzyce odbyło się w piątkowy wieczór 10 marca. Uroczystość tę na stałe już przeniesiono z miejskiej sali widowiskowej do hali sportowej Stadionu Miejsko-Gminnego w Nowych Skalmierzycach, dzięki czemu z zaproszenia mogło skorzystać kilkaset pań. Oprócz gospodarza imprezy – burmistrz Bożeny Budzik – towarzyszył im również sekretarz Gminy i Miasta Zdzisław Mielczarek.Dzień Kobiet w rytmie największych przebojów Czerwonych Gitar

Tradycją tego bardzo popularnego w gminie corocznego spotkania w gronie kobiet są przekazywane na ich ręce życzenia. Słowo do pań skierowała burmistrz: Każdej z Pań życzę poczucia szczęścia, spełnienia oraz miłości. Byście nie tylko raz w roku czuły się mądre, atrakcyjne i docenione, ale by takie małe Święto Kobiet gościło w Waszych domach na co dzień, a mężczyźni Waszego otoczenia obdarowywali Was gestami czułości, wdzięczności oraz szacunku przy każdej nadarzającej się okazji. Życzę Wam również, byście umiały znaleźć równowagę między pracą zawodową czy obowiązkami codzienności a czasem poświęconym wyłącznie sobie, bo mimo, iż potraficie to wszystko godzić, to wiem, że często odbywa się to kosztem Waszego czasu wolnego. A dziś świętujmy razem Naszą kobiecość! Życzę Wam wszystkiego dobrego nie tylko na ten, ale i na kolejne marcowe dni, bo tegoroczny kalendarz sprzyja celebrowaniu Święta Kobiet przez jeszcze kilka najbliższych dni.

Dzień Kobiet w rytmie największych przebojów Czerwonych GitarOprócz nierozerwalnie związanych z tym świętem tulipanów, które mężczyźni wręczali kobietom przy wejściu na uroczystość, wszystkie z nich zostały również obdarowane pięknym prezentem muzycznym – koncertem Czerwonych Gitar. Muzycy tego legendarnego polskiego zespołu bigbitowego zaprezentowali największe szlagiery ze swojego ponad pięćdziesięcioletniego dorobku, a że jest z czego wybierać, wiele utworów połączono we wiązanki. Rozpoczęto „Historią pewnej znajomości” na cześć zmarłego w styczniu br. współzałożyciela grupy – Jerzego Kosseli (autora jej tekstu). Później były równie znane i lubiane „Takie ładne oczy”, „No bo Ty się boisz myszy”, szereg kompozycji Krzysztofa Klenczona, aż po piosenki z ostatniego okresu działalności grupy jak „Zawsze z tyłu…” czy „Czerwona Gitara”. W zależności od nastroju utworów publiczność klaskała, kołysała się w rytm walczyka („Podajmy sobie ręce”), bądź też śpiewała wspólnie z zespołem. Zachwycone panie w podziękowaniu za przeżyte wzruszenia nagrodziły muzyków owacją na stojąco oraz gremialnie odśpiewanym „Sto lat”, co było również ich formą życzeń z racji przypadającego w dniu 10 marca Dnia Mężczyzny. Po koncercie nie zabrakło autografów oraz wspólnych zdjęć z idolami.

autor: Magdalena Kąpielska