calendar 16 Czerwca 2024

RSS

Biuletyn Informacji Publicznej

Flaga Unii Ewuropejskiej

Unia Europejska

Dofinansowania
z budżetu państwa

Grafika dekoracyjna przedstawiająca wygląd budynku będącego urzędem

10 Czerwiec 2024

Gniazdów pięknieje

Sukcesywnie zagospodarowujemy teren w Gniazdowie przeznaczony na rekreację – mówi burmistrz Gminy i Miasta Jerzy Łukasz Walczak komentując realizację ostatniej inwestycji w tej miejscowości. Po wybudowanej w 2022 roku drewnianej altanie o wymiarach 12,2 m x 5,2 m, na którą Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce pozyskała 63,63% dofinansowania ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2022 (zadanie pn.  „Budowa altan rekreacyjnych na terenie Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce”) przy łącznej kwocie budowy 102 937,49 zł, przyszła kolej na plac zabaw. 

Na jego zagospodarowanie również pozyskaliśmy środki  - to przeszło 55 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w ramach programu Pięknieje Wielkopolska Wieś. Koszt wszystkich urządzeń wraz z piaskiem to blisko 84 tys. zł, natomiast ze środków sołeckich zakupiono ogrodzenie w kwocie niespełna 10 tys. zł – wylicza włodarz.

W ogródku zamontowano wiele kolorowych urządzeń: zestaw zabawowy, bujak sprężynowy, karuzelę, potrójną huśtawkę (huśtawka z siedziskiem typu deseczka, kubełek oraz bocianie gniazdo), domek, panel sklepik, czworobok sprawnościowy i piaskownicę. Nie zabrakło także niezbędnych elementów wyposażenia jak kosz na śmieci i tablica regulaminowa. Dla bezpieczeństwa teren został ogrodzony. Montaż płotu wykonali pracownicy tzw. „zielonej brygady”. W prace zaangażowali się również mieszkańcy, którzy m.in cały teren pod urządzeniami wysypali piaskiem.

Bezpiecznego użytkowania i dobrej zabawy – życzy wszystkim użytkownikom tego terenu burmistrz – mam nadzieję, że miejsce to stanie się punktem ciekawych imprez lub miłym przystankiem na mapie spacerów. 

Magdalena Kąpielska