calendar 23 April 2024

RSS

Biuletyn Informacji Publicznej

Flaga Unii Ewuropejskiej

Unia Europejska

Dofinansowania
z budżetu państwa

Grafika dekoracyjna przedstawiająca wygląd budynku będącego urzędem

20 Kwiecień 2023

Kolejna udana akcja poboru krwi

15 kwietnia br. miała miejsce 102. akcja poboru krwi, którą nowoskalmierzycki klub HDK zorganizował w hali miejskiego stadionu. Tym razem chętnych do podzielenia się życiodajnym lekiem zgłosiło się 70 (w tym 18 pań, 3 osoby po raz pierwszy). Po badaniach przeprowadzonych przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu pełną krew oddało 57 osób, co przełożyło się na 25.650 litrów, natomiast 7 osób podzieliło się osoczem dając kolejnych 4.200 litra.

Przedsięwzięcie było również okazją do uhonorowania trzech członków klubu:

  • Agnieszka Kaszuba otrzymała Odznakę Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi III stopnia po oddanych 5 litrach krwi a także II stopnia po 10 litrach oddanej krwi;
  • Alicja Kąkol otrzymała Odznakę Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi II stopnia po 10 litrach;
  • Adam Mosur otrzymał Odznakę Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi III stopnia po 6 litrach oddanej krwi oraz II stopnia po 12 litrach.

Akcja tradycyjnie odbyła się dzięki hojności i otwartości serc sponsorów. Główną nagrodę – rower wylosował mieszkaniec Franklinowa, natomiast każdy krwiodawca otrzymał upominek, a poza tym mógł liczyć na ciepły posiłek i słodkości – podsumował prezes Henryk Olejnik.

Kolejna akcja odbędzie się 10 czerwca br., na którą w imieniu prezesa i klubu HDK w Nowych Skalmierzycach serdecznie zapraszamy.

Dariusz Smułka