calendar 15 Czerwca 2025

RSS

Biuletyn Informacji Publicznej

Flaga Unii Ewuropejskiej

Unia Europejska

Dofinansowania
z budżetu państwa

Grafika dekoracyjna przedstawiająca wygląd budynku będącego urzędem

17 Sierpień 2016

Nowe Skalmierzyce po raz drugi na Przeglądzie Hejnałów Miejskich

Lublin to niezwykłe miasto, gdzie można w jednym miejscu wysłuchać hejnałów z różnych zakątków Polski. 15 sierpnia br. w towarzystwie hejnalistów z Warszawy, Krakowa, Łodzi, Zamościa czy Olsztyna zagrał także mieszkaniec Nowych Skalmierzyc – Wojciech Musiał. Jest on nie tylko wyśmienitym trębaczem, ale także kompozytorem wykonywanego dzieła.

Samorząd Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce reprezentowała także burmistrz Bożena Budzik – jest to nie tylko piękne wydarzenie artystyczne, pokazujące niezwykłą różnorodność hejnałów, ale także możliwość promocji miast poprzez muzykę. Hejnał to niezwykła wizytówka, którą warto pielęgnować. Cieszymy się, że mogliśmy dołączyć do tego zaszczytnego grona.

Na spotkaniu z przedstawicielami Lublina oraz władz wojewódzkich dokonano tradycyjnej wymiany materiałów promocyjnych. Otwarcie uroczystości miało miejsce przed Trybunałem Koronnym, z którego balkonu prezentowano poszczególne hejnały. Przerywnikiem występów był koncert Orkiestry Górniczej Lubelskiego Węgla "Bogdanka".