calendar 17 Czerwca 2024

RSS

Biuletyn Informacji Publicznej

Flaga Unii Ewuropejskiej

Unia Europejska

Dofinansowania
z budżetu państwa

Grafika dekoracyjna przedstawiająca wygląd budynku będącego urzędem

30 Styczeń 2024

Nowe Skalmierzyce po raz kolejny zagrały z Jurkiem

Niepisany dzień serdeczności oraz serc otwartych na chorych i potrzebujących wsparcia w powrocie do zdrowia przypada w Polsce w styczniu. Rokrocznie dokładna data tego święta ma miejsce w dzień finału stworzonej przez Jurka Owsiaka 32 lata temu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – dzień, który organizatorzy sami nazywają „letnią zadymą w środku zimy”. Tak było i tym razem, a na pewno w Gminie i Mieście Nowe Skalmierzyce, które  tętniły od wydarzeń wspierających tę szlachetną akcję.

Od czterech lat za tutejszy finał WOŚP odpowiada Centrum Kultury oraz Biblioteka Publiczna, które tym razem zaprosiły do współpracy Skalmierzyckie Morsy, Stowarzyszenie Eudajmonia, Klub Biegacza Nowe Skalmierzyce, Klub Sportowy Pogoń Nowe Skalmierzyce oraz KGW Nowe Skalmierzyce.  Każda z tych organizacji zatroszczyła się o to, by mieszkańcy - oprócz wrzucania datków do puszek 26 wolontariuszy - mogli skorzystać z ciekawych atrakcji.

Rozpoczęło się w samo południe na śliwnickich Zawadach, gdzie odbyło się morsowanie urozmaicone jacuzzi i sauną. Pośród innych niespodzianek czekały także poczęstunek z grilla, dziecięce animacje oraz pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu strażaków z OSP Biskupice Ołoboczne. Nieco później do orkiestry przyłączyły się Pogoń oferująca dzieciom gry i rozgrywki piłkarskie oraz Eudajmonia proponująca wprowadzenie w arkana świata jogi. W hali sportowej miały także miejsce kolejne animacje dla dzieci – tym razem przygotowane przez OLKĘFasolkę. Na sport i rekreację postawili również Klub Biegacza, KGW Nowe Skalmierzyce oraz ponownie Stowarzyszenie Eudajmonia ze wspólnym przedsięwzięciem biegu / marszu / spaceru odbywającym się na stadionie.

W międzyczasie serce orkiestry cały czas biło w sali widowiskowej tętniącej od występów wokalnych i tanecznych dzieci i młodzieży skupionej pod skrzydłami Centrum Kultury oraz przedszkolaków z Oddziału Przedszkolnego przy SP im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach. Tu miały również miejsce liczne licytacje i zapełnianie skarbonek oraz podsumowujący wydarzenie koncert zespołu rockowego „Tacy nie Inni”. Dziękuję wszystkim, którzy otworzyli w jakikolwiek sposób swoje serca dla tegorocznej akcji dedykowanej zdrowym płucom. Słowa podziękowania kieruję w stronę darczyńców, sponsorów, wolontariuszy oraz osób z organizacji społecznych zaangażowanych we wszelakie aktywności na terenie gminy. Siema! – powiedział patronujący skalmierzyckiemu sztabowi Jerzy Łukasz Walczak, burmistrz Gminy.

Magdalena Kąpielska