Grafika dekoracyjna przedstawiająca wygląd budynku będącego urzędem

07 Czerwiec 2021

Przebudowany skatepark oficjalnie otwarty

30 maja miało miejsce przecięcie symbolicznej wstęgi będące oficjalnym otwarciem nowoskalmierzyckiego skateparku po jego generalnej przebudowie. Tej chwili z niecierpliwością upatrywała nie tylko społeczność skate’owców, miłośnicy sportów ekstremalnych, ale i uprawiający aktywność na świeżym powietrzu. W otwarciu placu towarzyszyli Burmistrzowi Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzemu Łukaszowi Walczakowi jego zastępca Agnieszka Sipka oraz młodzi skate’owcy, którzy ochoczo wprawili nożyczki w ruch, zanim jeszcze padło hasło „proszę o przecięcie wstęgi”.

Ponadroczne oczekiwanie młodzieży na nowy skatepark z prawdziwego zdarzenia zostało nagrodzone. Plac wyłożony wcześniej kostką brukową doczekał się nawierzchni z betonu szlifowanego, na której stare i zniszczone urządzenia zastąpiono nowymi. To: Quarter Pipe + Bank Ramp, Mini-rampa, Funbox do skoków, Funbox z grindboxem, Grindbox, poręcz oraz Roll-in + Quarter Pipe. O te właśnie elementy wnioskowali sami młodzi mieszkańcy podczas specjalnie w tym celu zorganizowanego przez burmistrza w roku 2019 spotkania konsultacyjnego, w którym wzięli również udział eksperci w zakresie projektowania i budowy placów przeznaczonych do uprawiania sportów ekstremalnych.

Zrealizowaliśmy skatepark na miarę marzeń i potrzeb młodzieży – grupy skate’owców, która bez żadnego wstydu opowiedziała o swoich oczekiwaniach, a które pomogli skonfrontować nam fachowcy, tak aby plac był nie tylko nowoczesny, ale i  bezpieczny. Mam więc nadzieję, że uśmiechnięte buzie i ciepłe słowa, których usłyszałem mnóstwo podczas imprezy odzwierciedlają zadowolenie z efektów inwestycji naszego samorządu – powiedział burmistrz Jerzy Łukasz Walczak.

Oficjalna część uroczystości trwała zaledwie chwilę, ponieważ młodzież i dzieci przybyli tu głównie ze względu na oferowane im atrakcje, a wśród nich pokazy oraz szkolenia jazdy na hulajnodze i deskorolce dla początkujących i średniozaawansowanych, które przeprowadzili młodzi, ale uznani i cieszący się olbrzymią popularnością instruktorzy: Olaf Żołna, Adam Niedźwiedzki oraz Damian Chrobot. Z kursów skorzystało kilkudziesięciu młodych ludzi, którym burmistrz rozdał kaski oraz kamizelki i gadżety odblaskowe zwiększające ich bezpieczeństwo podczas uprawiania ruchu. Zakup sprzętu oraz upominków sfinansowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, której członkowie tego dnia promowali interaktywny projekt o zdrowiu psychicznym i uzależnieniach pt. „Otwórz się na pomoc”.

 

Magdalena Kąpielska