calendar 22 Lipiec 2024

RSS

Biuletyn Informacji Publicznej

Flaga Unii Ewuropejskiej

Unia Europejska

Dofinansowania
z budżetu państwa

Grafika dekoracyjna przedstawiająca wygląd budynku będącego urzędem

04 Lipiec 2024

SOWA - Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności - otwarta

24.06.2024 roku miało miejsce oficjalne otwarcie nowej przestrzeni kreatywnej na mapie Nowych Skalmierzyc. SOWA, czyli Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności to miejsce w Centrum Aktywności Społecznej Kolejarz przy ul. Mostowej 1 w Nowych Skalmierzycach, w którym każdy znajdzie coś dla siebie bez względu na wiek. SOWA to innowacyjny projekt stworzony przez Centrum Nauki Kopernik, który zachęca do aktywnego eksplorowania i rozwijania wyobraźni poprzez interaktywne i angażujące działania.

W SOWIE można spotkać różnorodne strefy, z których każda oferuje unikalne doświadczenia edukacyjne. Dzieci i dorośli mogą wspólnie odkrywać tajemnice nauki, technologii, sztuki i innych dziedzin, ucząc się przy tym poprzez zabawę i praktyczne działania.

Centrum Nauki Kopernik stale dąży do tworzenia innowacyjnych miejsc edukacyjnych takich jak SOWA, które inspirują do samodzielnego myślenia, eksperymentowania i kreatywności. Dzięki takim projektom nauka staje się fascynującą przygodą, a każda wizyta w SOWIE to okazja do poszerzania horyzontów i rozwijania pasji.

Do dyspozycji odwiedzających nowoskalmierzycką Strefę jest wystawa interaktywna, na której można testować i uczyć się poprzez zabawę oraz Majsternia, w której prowadzone są warsztaty. Czas zwiedzania wystawy to 1,5 godziny. Bilety są w cenach 10zł bilet ulgowy, 15zł bilet normalny. Przyjmujemy również grupy po wcześniejszym umówieniu wizyty.

Zapraszamy:

  • od wtorku do piątku w godz. 10:00-18:00
  • oraz w każdy 1. i 3. weekend miesiąca

(soboty w godz. 9:00-13:00 i niedziela w godz. 12:00-16:00)

 

Na wszelkie pytania odpowiemy poprzez maila: sowa@noweskalmierzyce.pl

lub pod numerem telefonu: 62 762 13 40.

Warto zaobserwować nasz profil na Facebooku SOWA Nowe Skalmierzyce, ponieważ będą się tam znajdować informacje o warsztatach czy dniach tematycznych, które będą odbywać się w SOWA. Zapraszamy do wspólnego odkrywania!


Inicjatywa SOWA - Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności finansowana jest w ramach dotacji Ministra Nauki, na podstawie umowy Nr 1/CNK-SOWA/2021 z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie uruchomienia przez Centrum Nauki Kopernik 50 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w latach 2021-2028.