Grafika dekoracyjna przedstawiająca wygląd budynku będącego urzędem

01 Czerwiec 2021

Widowisko "Norwid nasz codzienny" - 13 czerwca, Stare Kino

Europejska Fundacja Kultury i Ekologii oraz Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce zapraszają na niezwykłe wydarzenie dedykowane jednemu z najwybitniejszych polskich poetów i patriotów - Cyprianowi Kamilowi Norwidowi w 200. rocznicę urodzin.

13 czerwca (niedziela) o g. 16:30 w Starym Kinie w Nowych Skalmierzycach wystąpi jeden z najwybitniejszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów teatralnych i filmowych - OLGIERD ŁUKASZEWICZ. 

Podczas około 50-minutowego widowiska, łączącego poezję, muzykę i wizualizacje, Aktor będzie recytował poezję Cypriana K. Norwida na tle nastrojowej, rockowej muzyki w wykonaniu: WITKA ŁUKASZEWSKIEGO - wirtuoza gitary i kompozytora, autora ostatniej płyty Maryli Rodowicz "Ach, świecie..." (Złota Płyta 2018), MARKA MANOWSKIEGO - jednego z najbardziej cenionych polskich pianistów elektrycznych oraz MARIUSZA "BOBKA" BOBKOWSKIEGO - perkusisty legendarnej grupy rockowej Turbo.

Darmowe wejściówki do odbioru w siedzibie Centrum Kultury oraz Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce - tel. 62 762 13 40. Ilość miejsc ograniczona!

Projekt "Olgierd Łukaszewicz & Witek Łukaszewski - Norwid Nasz Codzienny" współfinansowany jest przez Gminę i Miasto Nowe Skalmierzyce.

Załącznik: