calendar 23 Wrzesień 2021

12 °C

RSS

Biuletyn Informacji Publicznej

Flaga Unii Ewuropejskiej

Unia Europejska

Grafika dekoracyjna przedstawiająca wygląd budynku będącego urzędem

07 Wrzesień 2021

Zbliża się termin zakończenia Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

Szanowni Państwo,

Mieszkańcy Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce

 

Do 30 września 2021 r. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Obowiązkową formą udziału w badaniu jest samospis przez Internet. Możemy go zrealizować samodzielnie na własnym urządzeniu elektronicznym – komputerze, tablecie, smartfonie lub w punkcie spisowym zorganizowanym w Urzędzie Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce pokój nr 1 (parter). Możemy też zadzwonić na infolinię 22 279 99 99 i wybrać opcję „Spis na żądanie”, wtedy spisze nas rachmistrz telefoniczny – od razu lub w umówionym terminie.

Zgodnie z rekomendacją Centralnego Biura Spisowego oraz w odpowiedzi na zgłaszaną przez respondentów chęć przekazywania danych spisowych wyłącznie w formie wywiadu bezpośredniego realizowanego podczas osobistej wizyty rachmistrza spisowego, a także ze względu na zbliżający się termin zakończenia Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań w 2021 informujemy, że obecnie dyspozytorzy wojewódzcy będą przydzielać wszystkim rachmistrzom spisowym punkty adresowe do realizacji metodą wywiadów bezpośrednich.

Możliwość realizacji NSP 2021 w sposób hybrydowy, tzn. zarówno w trybie telefonicznym i bezpośrednim, będzie dostępna w określonych przypadkach, do których należą m.in. wysoka kompletność spisu w danej gminie (powyżej 90%),  sytuacja, gdy rachmistrz wykonuje pracę w innej gminie niż jego miejsce zamieszkania, stan zdrowia. Decyzja o takiej możliwości pracy będzie podejmowana indywidualnie, po konsultacji z Kierownikiem Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Spisem.

Przyjęte rozwiązania zostały szczegółowo określone w opracowanych przez CBS „Zasadach realizacji spisu metodą wywiadu bezpośredniego w terenie w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021”  z dnia 19 sierpnia 2021 roku (w załączeniu).

 Spiszmy się bo: Liczymy się dla Polski!