calendar 03 Maj 2025

RSS

Biuletyn Informacji Publicznej

Flaga Unii Ewuropejskiej

Unia Europejska

Dofinansowania
z budżetu państwa

Grafika dekoracyjna przedstawiająca wygląd budynku będącego urzędem

07 Marzec 2011

Marcowe święto w Nowych Skalmierzycach

3 dni wcześniej, czyli w sobotę 5 marca, mieszkanki gminy i miasta Nowe Skalmierzyce obchodziły swoje święto w sali widowiskowej w Nowych Skalmierzycach. Uroczystości z okazji Dnia Kobiet zorganizował dla nich Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, Zdzisław Mielczarek.

Wśród pań, które przyjęły jego zaproszenie można było dostrzec m.in.: burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Bożenę Budzik, radne Rady Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, członkinie Kół Gospodyń Wiejskich, pracownice gminnych placówek oświatowych oraz zakładów pracy i instytucji, emerytki, działaczki organizacji społecznych a także pozostałe panie z terenu Nowych Skalmierzyc i okolic. Sala z trudem mogła pomieścić ogromną ilość przybyłych kobiet.

Bohaterki tego wieczoru w znakomitych humorach wysłuchały ciepłych życzeń gospodarza, który jako przedstawiciel płci brzydszej podziękował im za całoroczny trud oraz zaangażowanie zarówno w pracę zawodową, jak i troskę o dobro rodziny. Jako anegdotę przywołał myśl osiemnastowiecznego francuskiego literata Nicolasa de Chamforta, który mawiał, że „Trzeba wybierać: albo kochać kobiety albo je znać". W jego nieco przewrotnych życzeniach skierowanych do pań, a w zasadzie także do panów, padły więc stwierdzenia na temat tego, aby mężczyźni stąpający jak saperzy po polu minowym niezbadanych uczuć kobiet nigdy nie natrafiali na bomby, ale potrafili doskonale je zrozumieć i wspierać.

Główną atrakcją imprezy był syn gwiazdora cygańskiej piosenki Don Wasyla - Dziani oraz Gwiazdy Cygańskie. Muzyka, którą zaprezentowali artyści to wybuchowa mieszanka cygańskiego folku z dynamicznymi i tanecznymi rytmami latynoamerykańskimi. Nie zabrakło także bardziej biesiadnych i wszystkim znanych przebojów: „Zagraj mi piękny Cyganie", „Ore ore" czy „Czarnych oczu". Publiczność dała się porwać muzyce i wspólnie z wykonawcami nuciła piękne cygańskie melodie. Scena wirowała od barwnych strojów i żywiołowego tańca.

Nie zabrakło stałego punktu programu, czyli loterii, podczas której zgromadzone panie mogły wygrywać kwiaty doniczkowe oraz nagrodę główną - okazały kosz kwiatów.