
26 marca obchodzona jest „Godzina dla Ziemi”, którą w Gminie i Mieście Nowe Skalmierzyce burmistrz w porozumieniu z sołtysami postanowili spędzić na wielkim sprzątaniu wszystkich miejscowości.
Przedstawiciele sołectw, kół gospodyń wiejskich, placówek oświatowych i organizacji społecznych zaopatrzeni we worki i rękawiczki od wczesnych godzin porannych przeczesywali zakątki gminy w poszukiwaniu śmieci i już po kilkunastu godzinach efekty prac były widoczne gołym okiem. Jak pisał na swoim profilu społecznościowym Jerzy Łukasz Walczak: odpowiedzieliście na mój apel gremialnie i odpowiedzialnie. Już po samych zdjęciach widać ogrom świetnie wykonanej roboty – iście „wiosenne porządki”. Dziękuję za Państwa entuzjazm, zaangażowanie i czas poświęcony czynieniu dobra. Dziękuję, że zawsze mogę na Was liczyć. Zebrane odpady zostaną w najbliższym czasie zabrane przez skalmierzyckie Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Komunalne.
Była to kolejna akcja wspólnego sprzątania – podobną, choć na mniejszą skalę zorganizowano trzy lata wcześniej na śliwnickich Zawadach, gdzie z zalegających śmieci wyczyszczono pobliski las. Następnie przyszły czasy pandemii koronawirusa i przymusowa przerwa w organizacji podobnych przedsięwzięć. Jednak, jak zapowiada burmistrz na tym nie poprzestaniemy, wpisując wydarzenie w kalendarz naszych stałych akcji społecznych.
Dariusz Smułka
fot. zbiorcze